Halkbank SGK Kreş Ödemesi İle 10 Bin Anneye Aylık 100 Euro Ödeme Yapacak!

Halkbank SGK Kreş Ödemesi İle 10 Bin Anneye Aylık 100 Euro Ödeme Yapacak!

SGK-Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) Projesi kapsamında Halkbank annelere aylık 100 Euro kreş yardımı ödemesi yapılacağını duyurdu

Halkbank INST-CARE “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında toplamda 10 bin 250 anneye aylık 100 Euro ödeme yapacaklarını duyurdu.  Halkbank SGK Kreş ödemeleri için beklenen duyuruyu yayımladı.  Halkbank Kreş Yardımı Başvurusu Başladı!  Konu hakkında bankadan yapılan açıklamada başvuruların başladığı duyuruldu. Yapılan ilan metni şu şekilde: “Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Bankamız arasında 19.04.2019 tarihinde imzalanan protokol ile Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) tarafından kadın istihdamının desteklenmesine yönelik INST-CARE projesi başlatılmıştır. INST-CARE “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” Proje kapsamında hak kazanan faydalanıcı annenin çocuğunu göndermiş olduğu kreş ödemesine ait mali destek sağlanacaktır.

Projeye ayrılan kaynak 30 Milyon EUR olup, ödemeler Kasım ayının ilk haftası itibariyle başlayacaktır. Toplamda 10.250 anneye aylık 100 EUR ödenecektir. Proje Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Elazığ illerinde uygulanacaktır. Kuruma başvurusu kabul edilen çalışan annenin, kreşe yaptığı ödemeyi fatura ile belgelendirmesi sonucu SGK aylık ödeme için gerekli süreci başlatacaktır.” Halkbank Kreş Yardımı 100 Euro Başvurusu Nasıl Yapılacak? Projeden faydalanmak isteyen anne öncelikle SGK Kurumuna başvuru yapacaktır. Proje faydalanıcısı anne adına açılacak hesaplar için SGK KREŞ ANNE HESABI (TL), SGK KREŞ ANNE HESABI EUR hesabı için kullanılacaktır. SGK tarafından ödemeler EUR olarak yapılacak olup, anne adına açılacak EUR hesaba otomatik olarak aktarım yapılacaktır. Okul öncesi Eğitim ve/veya bakım kurumuna yapılacak olan ödeme ise Anne TL hesabından Havale/EFT olarak Anne tarafından gerçekleştirilecektir.

SGK Çalışan Anneye Kreş Yardımı Halkbank Tarafından Destekleniyor: 10.250 Anneye Aylık 100 Euro Ödeme 2020’de Devam Edecek!

Halkbank SGK Kreş ödemeleri için web sitesinden bir duyuru yaptı. Buna göre Halkbank hangi durumlarda annelere kreş yardımı yapacak? Halkbank’ın yaptığı kreş yardımının şartları ve özellikleri nelerdir?

Halkbank’ın resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) kadın istihdamının artması için INST-CARE adlı bir proje başlatmıştır. Halkbank’ın “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında hak kazanan annelere, çocuğunu gönderdiği kreş ödemesine ait maddi destek sağlanacağı duyuruldu. Buna göre toplamda 10.250 anneye aylık 100 EURO, açılacak olan “SGK Kreş Anne Hesabı (TL-EUR)”na aylık olarak yatırılacaktır. Projenin uygulanacağı iller ise şu şekilde: Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Elazığ. İlgililer detaylı bilgi için https://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org adresine tıklayabilirler.

SGK EĞİTİMLİ ÇOCUK BAKICI ÖDEMELERİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Halkbank arasında Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) aracılığı ile, “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesine Yönelik Proje” adı altında ödemeler yapılacaktır.

Bu proje İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde yürütülecek olup, ilgili anne ve eğitimli çocuk bakıcılarının bankanın şubelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen anneye ve eğitimli çocuk bakıcıya SGK Anne (TL-EUR) ve SGK Bakıcı (TL) hesabı açılacaktır. Sertifika sahibi olan bakıcılaraysa tek seferlik bir Euro ödemesi kimlik kartının ibraz edilmesi ile yapılacaktır. İlgililer ayrıntılı bilgiler için Halkbank resmi web sitesini ziyaret edebilir, çağrı merkezlerinden danışma yapabilir, şubelerden bilgi alabilir veya söz konusu faaliyet için https://sgkegitimlibakici.org adresine tıklayabilirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir