Online Etkinlikler

Online Etkinlikler

Evde geçirilen vakitler hem daha keyifli ve hem de verimli olsun diye, yılın son haftasının öne çıkan online etkinlikler için sizlere bir derleme yaptık.

En Gerçek Masal – Tiyatro

Çocuklar “En Gerçek Masal”da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliğini, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik ve hareket tasarımıyla izleyecekler.

Bilimsel sorgulama, canlıların evrimi, anne karnındaki bebeğin gelişimi, doğum, özgürlük, eşitlik ve öğrenmek bu oyunun çocukları da katarak tartıştığı temel kavramlar.

6-10 yaş aralığı için sahnelenen “En Gerçek Masal”, külyutmaz birer tiyatro izleyicisi olan çocukları özenli, çalışılmış, yaratıcı bir sahneyle tanıştırırken anne babalara da akşam evde karşılaşacakları sorularla heyecanlı anlar yaşatmayı hedefliyor.

Sakıp Sabancı Müzesi – Sesli Kitaplar

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) geçmiş dönem sergileri kapsamında yayımlanan “Ben Picasso”“Ben Dali”“Ben Rodin”“Ben Cengiz Han”“Ben Venedik Taciri”“Ben Halı” kitaplarıyla birlikte müzenin Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu için hazırlanan “Ben Kitap” ve çocuklara küçük yaştan itibaren konservasyonun önemini anlatan “Ben Eserleri Koruyorum” kitapları çocuklara dijital ortamda dinleme ve okunma imkanı sağlıyor.

Sanatçıların hayat hikâyeleri ve sanatsal üretimlerini, koleksiyonların oluşturulduğu tarihsel bağlamı ve bir müzenin işleyişine dair konuları anlaşılır bir dille çocuklara açıklamayı hedefleyen kitaplar http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/sesli-cocuk-kitaplari adresinden indirebiliyor.

Çağdaş Dans Tekniği Atölyeleri

“Çağdaş Dans Tekniği” dersleri Akbank Sanat YouTube kanalı üzerinden evlere taşınıyor. Akbank Sanat Dans Atölyesi eğitmenlerinden dansçı ve koreograf Bengi Yörük her Cumartesi 4-6 yaş çocuklar için mini egzersiz serisine devam ediyor. Ebeveynin her hareket öncesi videoyu durdurarak çocuğunu yönlendirmesi esasına dayanan egzersiz videolarını çocuğunuzla birlikte evde yapabilirsiniz.

Children’s Museum of South Dakota – Müze

Children’s Museum of South Dakota bir müzeden çok, çocukların sadece kendileri için tasarlanmış bir ortamda oyun yoluyla öğrendiği ve keşfettiği bir yer. Çocuklara hayal güçlerini genişletmeleri için ilham vererek yaratıcı ve yenilikçi düşünmeye teşvik eden aktivitelere buradaki videolardan erişebilirsiniz. Etkinlik takvimi için tıklayınız.

Masal Dinletileri

Dünyaca ünlü klasik masalları çocuklarla buluşturan İş Sanat Masal Tiyatrosu devam ediyor. Bu ay Alaaddin ile Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masallarıyla başlayan seride, “Çizmeli Kedi” 20 Aralık’ta saat 15.00’ten itibaren yayında olacak. Lerzan Pamir’in yönetmenliğinde, Aslı TandoğanAnıl Altınöz ve Mert Aydın tarafından canlandırılan, aralarında Hansel ve GretelPrenses ve Bezelye Tanesi ile Kırmızı Başlıklı Kız’ın bulunduğu tüm masallar, İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden sezon boyunca ücretsiz izlenebilir.

İş Sanat Okuma Tiyatrosu’nda William Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ve “Kuru Gürültü” eserlerinden seçilmiş bölümler 30 Aralık’ta yayımlanacak. Yazarının Sesinden serisinde Yavuz Ekinci “Bana İsmail Deyin” ve Sinan Tuzcu “Böcek” kitaplarıyla 21 ve 28 Aralık’ta yayında olacak. “Çayeli’nden Öteye Karadeniz Ezgileri” projesiyle Ayşenur Kolivar 26 Aralık’ta, Murat Karahan ile Yeni Yıl Konseri 31 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak. Tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise saat 15.00’ten itibaren izlenebilecek.

Canlanan Heykeller

Kesişen Dünyalar adlı koleksiyon sergisinden ilhamla, 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Canlanan Heykeller” oyununda çocuklar, hayali müze mekanında sergilenen heykellerin yerine geçerek onları canlandırırken, güvenlik görevlisi rolündeki oyuncuya hareket halinde yakalanmamaya çalışıyorlar.

Web sitesi https://www.peramuzesi.org.tr/Egitim-Gruplari/Gunc…

Pandemi, Uzaktan Eğitim ve Çalışan Anneler…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir